top of page

Istanbul International Impro Festival

İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali

Istanbul International Impro Festival

5. İSTANBUL ULUSLARARASI DOĞAÇLAMA TİYATRO FESTİVALİ

“Oyun insanın bedenini, zihnini, zekasını ve yaratıcılığını uyandırır ve yaşam enerjisine dokunarak harekete geçirir.”
Viola Spolin

Türkiye’nin doğaçlama tiyatro alanındaki uluslarası temsilcisi İstanbulimpro 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında 5. Uluslarası Doğaçlama Tiyatro Festivali’ni gerçekleştireceğini duyurmaktan gurur duyar.
Daha önceki festivallerde 12 ülkeden 45 oyuncu İstanbul’da bir araya gelmiş ve 25 gösteri ve 12 atölyeyle 3000’in üzerinde seyirciye ulaşmıştır.
Uluslarası Doğaçlama Tiyatro Festivali’nin doğaçlama sanatı alanında kültürel temaslar yaratmak ve İstanbul seyircisini dünyada gerçekleşen tarzlar ve deneyimlerle buluşturmak amacı, kurulan bağlantılarla farklı illerde gerçekleştirilen yeni organizasyonlarla süreklilik arzeden bir faydayı da ortaya koymuştur. Bu yıl da bu etkiyi arttırarak devam ettirmek amacıyla yola çıktığımız festivalimize kısa sürede çok değerli geri dönüşler gerçekleşti.

16-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 5. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali’nde 6 Ülkeden 7 Doğaçlama sanatçısı atölyeleri ve farklı gösteri formatlarını Türkiye seyircisiyle buluşturacak. Ekim ayında doğaçlamanın nabzı İstanbulimpro Sahne’de atacak.

2019 yılında festivalimize katılımı kesinleşen uluslarası konuklarımız:
- Jens Wienand (Almanya)
- Andel Sudik (Amerika)
- Will Luera (Amerika)
- Ignacio Grinstein (Arjantin)
- Liron Levin (İsrail)
- Andrew Hefler (Macaristan)
- Ilaria Martinelli (İtalya)

Improv Improves / Doğaçlama Geliştirir sloganıyla yola çıkan 5. İstanbul Uluslarası Doğaçlama Tiyatro Festivali’ne doğaçlama sanatının büyüsüyle buluşmak isteyen herkesi 16-19 Ekim tarihleri arasında İstanbulimpro Sahne’ye bekleriz.

bottom of page