top of page

Jülide Güven

Oyuncu-Eğitmen

Evren Duyal

1977’de Silistre’de doğdu. Bakırköy Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ve Oya Bale Dans Grubu’nda Bale eğitimi aldı. 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde İngilizce Hazırlık Programı aldıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve 2001 yılında aynı bölümden mezun oldu. Kocaeli Bölge Tiyatrosu’yla Türkiye Turnesi yaptıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatroları’nda ve Tiyatro Ti'de oyunculuk yaptı. 2003 yılından bu yana pek çok okulda Drama ve Oyunculuk eğitimi verdi. Sinema Filmleri ve dizilerde oyunculuk ve oyuncu koçluğu yaptı. 2013 yılından bu yana istanbulimpro ile doğaçlama tiyatro yapmakta. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve istanbulipro'da Oyunculuk eğitimleri vermektedir.


Oynadığı Oyunlar: "Yeşil Papağan Limited", "Kaygusuz Abdal", "Tersine Dünya", "Ne Ala Temaşa", "Kayıp Oyun", "Bir Zamanlar...", "Bir Zamanlar Kadın", "Haftanın Elemanı", "Olay Rusya'da Geçiyor", "Masal Irmaklarında", "Küçük Amerika"


Oynadığı Filmler: "Kenan’da Bir Kuyu", "Hırsız Var", "Anne ya da Leyla", "Yol Arkadaşları".


Televizyon dizileri: "Düğüm", "Toprak ve Fidan", "Canım Annem", "Biz Size Aşık Olduk", "Yarım Elma", "Bir İstanbul Masalı", "Aliye", "Köpek", "Anadolu Kaplanı".

bottom of page