top of page

Evren Duyal

Oyuncu-Eğitmen

Evren Duyal

1973’te İstanbul’da doğdu. 1994 Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında Bizim Tiyatro'da ve Oraloğlu tiyatrosunda çalıştı. 1995 yılında Tiyatro Ti’ye katılarak 2007 yılına kadar bu tiyatroda oyuncu ve yönetici olarak görev aldı. 2008 yılında kurulan istanbulimpro’nun kurucuları arasında yer aldı. Halen istanbulimpro'da oyunculuk ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitimenlik yapmakta.

1998 yılından bu yana pek çok kurumda eğitmenlik yaptı. Bunlardan bazıları Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, İstanbul Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü, Tiyatro Ti Oyunculuk Atölyesi, TED İstanbul Koleji, Oyak Bank Tiyatro Kulübü.

Halen istanbulimpro Doğaçlama Atölyeleri ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri vermektedir.

Tiyatro Ti bünyesinde "Adamın Biri", "Masal Bu Ya", "Bekleme Odası", "Getto", "Adam Adamdır", Bizim Tiyatro bünyesinde ise "Milena’dan Kafka’ya Mektuplar" oyularında oynadı.

2017 yılında "Goddess on the Throne Film Festivali"nde "Hemşire" Filmindeki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülünü almıştır.

Oynadığı Filmler:
"Haydi Tut Elimi", "Yolda", "Bağlılık: Aslı", “Sardunya”, "Düğüm Salonu", "Yol Ayrımı", "Tereddüt", "Hemşire", "Unutursam Fısılda", "Karnaval", "Turquaze", "Bahtı Kara", "Yara", "Leopar’ın Kuyruğu".

Oynadığı TV diziler:
"İnci Taneleri", "Bir Derdim Var" , "Gülcemal", "Ömer", "Sıcak Kafa", "Seni Kalbime Sakladım", "Mezarlık", "Alef", "Yetiş Zeynep","Yeşilçam", "Atiye", “Koca Koca Yalanlar”, “Servet”, "Siyah İnci", "Aşk Laftan Anlamaz", "Salih Kuşu", "Dedemin Dolabı", "Bir Günah Gibi", "Aşk-ı Memnu", "Yıldızlar Savaşı", "Eksik Etek"

bottom of page