top of page

Oyunculuk Bölümlerine Hazırlık Atölyesi

5 Kişilik sınıflarla eğitim başladı! Kayıt için hemen arayınız...

Oyunculuk Bölümlerine Hazırlık Atölyesi

OYUNCULUK BÖLÜMLERİNE HAZIRLIK ATÖLYESİ


Neden Oyunculuk Bölümlerine istanbulimpro ile hazırlanayım?

İstanbulimpro’nun Oyunculuk Bölümlerine Hazırlık Atölyesi içeriği, karakter yaratımında doğaçlamanın güçlü bir rolü olduğuna inanan, uzun yıllardır bu konu üzerine çalışmalar yürütmüş, son 14 yıldır bir arada çalışmakta, doğaçlamakta olan eğitmenler tarafından oluşturulmuştur.

İstanbulimpro 8 yıldır dünyanın pek çok ülkesinde festivallere ve atölye çalışmalarına katılmış, atölyeler vermiştir. Aynı zamanda pek çok atölyenin verildiği, 2015’in Mayıs ayında dördüncüsü gerçekleşecek olan İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali, ve Ekim ayında ikincisi gerçekleşecek olan İstanbul Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Festivali’nin ev sahibidir.


Metne hazırlık aşamasındaki oyuncu adayının kendini sürprizlere bırakması kendi yetileriyle tanışması, kendini daha iyi tanıması için inanılmaz fırsatlar sunacaktır. Doğaçlama egzersizleri ile role hazırlanmak da oyuncunun önyargılarını bir kenara bırakarak sahnede kendini sürprizlere bırakmasını gerektirir.

İster metinli tiyatro yapın ister metinsiz, amacımız doğrultusunda özgün katkılar sağlayabilmek için rutinin yabancılaştırıcı etkilerinden sıyrılmamız gerekir. Bireyin kendi rengini kaybetmeden sahnede var olmasını sağlamak için doğaçlama doğal bir kaynaktır. Bu doğal kaynağa ulaşabilmek için ise patikalara hakim bir lider olmazsa olmaz. Aksi takdirde yolunuzu kaybedebilir ve sıkıcı güvenli alanlarınızda sıkışıp kalma ihtimaliniz güçlenebilir. Macera dolu, eğlenceli bir öğrenme süreci için koçunuzun sizi iyi anlaması ve amacınız doğrultusunda size yol göstermesi gerekir.

MODEL 1: GRUP ÇALIŞMASI
BAŞLANGIÇ:
BİTİŞ:
KATILIMCI SAYISI: Max. 5 kişi
SÜRE: Haftada 2 gün ayda 25 saat
GÜNLER: Salı / Perşembe
EĞİTMENLER:

Eğitmenler: Jülide Güven, Zeynep Özyurt Tarhan

Ayda 25 saat sürecek ve eylül ayına kadar devam edecek atölyede doğaçlama grup çalışmaları ile başlanır ve adaylara uygun tiratlar belirlenerek bu parçalar üzerine çalışmalar yürütülür.MODEL 2: TİRADINLA GEL
BAŞLANGIÇ:
KATILIMCI SAYISI: Max. SINIRSIZ
SÜRE: TEK GÜN 6 SAATLİK ATÖLYE
GÜNLER: KATILIMCILARLA BELİRLENİR
EĞİTMENLER:
Eğitmenler: Jülide Güven, Zeynep Özyurt Tarhan

TOPLAM 6 SAAT sürecek bu atölye belli periyotlarda tekrarlanır. Tiradını belirlemiş, kendi çalışmalarını yürüten adaylara yol göstermek, fikir alışverişine bulunmak üzere bir çalışma yürütülür.#oyunculukbölümlerinehazırlık #tiyatro #tirat #tiratatölyesi #konservatuvar #hazırlık #istanbulimpro #evrenduyal #denizçeküç

bottom of page