Oyunculuk Bölümlerine Hazırlık Grupları Temmuz'dan itibaren istanbulimpro SAHNE'DE

Sınavda beni neler bekliyor? Hangi okulların sınavlarına girmeliyim? Hangi parçaları seçmeliyim? Bir karakter yaratmak nasıl bir yolculuk? ...ve daha bir sürü...

Sorularınızı yanıtlamak, çalışma sistemimizi ve detayları konuşmak üzere

03 Temmuz Cuma 20.00’de Evren Duyal sizi online buluşmaya bekliyor...

Bu etkinliğe  0533 33 205 33 numaralı telefona Whatsapp mesajı  atarak başvuru yapabilirsiniz.

istanbulimpro’nun Oyunculuk Bölümlerine Hazırlık Atölyesi içeriği, karakter yaratımında doğaçlamanın güçlü bir rolü olduğuna inanan, uzun yıllardır bu konu üzerine çalışmalar yürütmüş, son 10 yıldır bir arada çalışmakta, doğaçlamakta olan eğitmenler tarafından oluşturulmuştur.

Doğaçlama çalışmalarını yürütmekte olan Doğaçlama için Elkitabı’nın yazarı Koray Tarhan aynı zamanda Applied Improvisation Network Türkiye Temsilcisi ve improlog.blogspot.com.tr  bloğun yazarıdır.

istanbulimpro 10 yıldır dünyanın pek çok ülkesinde festivallere ve atölye çalışmalarına katılmış, atölyeler vermiştir. Aynı zamanda pek çok atölyenin verildiği,  İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali ve İstanbul Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Festivali’nin ev sahibidir.

Metne hazırlık aşamasındaki oyuncu adayının kendini sürprizlere bırakması kendi yetileriyle tanışması, kendini daha iyi tanıması için inanılmaz fırsatlar sunacaktır. Doğaçlama egzersizleri ile role hazırlanmak da oyuncunun önyargılarını bir kenara bırakarak sahnede kendini sürprizlere bırakmasını gerektirir.

İster metinli tiyatro yapın ister doğaçlama, amacımız doğrultusunda özgün katkılar sağlayabilmek için rutinin yabancılaştırıcı etkilerinden sıyrılmamız gerekir. Bireyin kendi rengini kaybetmeden sahnede var olmasını sağlamak için doğaçlama doğal bir kaynaktır. Bu doğal kaynağa ulaşabilmek için ise patikalara hâkim bir lider olmazsa olmaz.  Aksi takdirde yolunuzu kaybedebilir ve sıkıcı güvenli alanlarınızda sıkışıp kalma ihtimaliniz güçlenebilir.  Macera dolu, eğlenceli bir öğrenme süreci için koçunuzun sizi iyi anlaması ve amacınız doğrultusunda size yol göstermesi gerekir. 

Alıntı: http://improlog.blogspot.com.tr/

istanbulimpro Sahne

+90 (544) 580 14 00

Osmanağa Mahallesi, Halitağa Caddesi Şadırvan Pasajı No:28 Kadıköy/İstanbul

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
forsite.png