kapak.jpg

Kim Kimdir?

 

Koray Tarhan

2001 yılında DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılından bu yana tiyatro ve müzik alanında doğaçlama üzerine çalışmakta. Doğaçlama İçin Elkitabı’nın yazarı, İmpro-Matik uygulamasının yaratıcısıdır. İstanbulimpro’da oyunculuk, eğitmenlik ve proje koordinatörlüğü yapmakta. Nusaibin grubuna didgeridoo, vokal ve efektlerle ses veren Koray Tarhan 2018 yılında Şermola Performans’ın Kargalar isimli oyununun müziklerine yaptığı katkıyla Direklerarası Tiyatro Ödülleri Özgün Tiyatro Müziği Ödülü’nü paylaştı. Google’da Olmayan Şarkılar projesiyle bestelerini havalandırmakta, improlog.blogspot’ta doğaçlama teorisi üzerine yazı ve çevirilerini paylaşmakta. Bugüne kadar Amsterdam, Atina, Belgrad, Berlin, Chicago, Cleveland, Ljublijana, Los Angeles, Pekin, Portland, San Francisco, Tallinn şehirlerinde festival ve konferanslarda yönetmenlik, oyunculuk ve müzisyenlik yaptı, atölyeler yönetti. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali ve Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Festivali’nin koordinatörlerindendir. Bir de Mila’nın babasıdır.
 

 

Ersin Şen
1982 yılında İstanbul’da doğdu.

2008 yılından beri masallar üzerine toplama, araştırma ve derleme çalışmaları yapıyor. Muzip Masal Cini adlı blogunda topladığı masalları paylaşıyor, masallar üzerine yazı ve incelemeler hazırlıyor. Uluslararası İstanbul Hikaye Anlatıcılığı Festivali’nin koordinatörlerindenir.

 

Salih Mehmet İnan

1995 yılında M.S.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu. Daha öğrencilik yıllarında başta Lucas Film “ Genç İndian’a Jones “ tv dizisinin Türkiye’de çekilen bölümleri olmak üzere bir sürü yabancı film ve Tv dizisinde asistan olarak çalıştı. Reklam filmlerinde oynadı ve çalıştı. Sonra kendi önce free-lance”olarak reklam filmi yönetmenliği yapmaya başladı. Kendi yapım şirketini kurdu yönetti. Ortak projelerde senaryo yazarlığı yaptı.
2000 ‘den sonra Galatasaray üniversitesinde verdiği “Reklamda Yaratıcılık “ ve Mithat Alam Film merkezinde Altyazı sinema dergisi iş birliğiyle verdiği “Sinema’da Kahraman’ın Yolculuğu “dersleriyle eğitimcilik hayatı başladı..Bilgi üniversitesinde aynı konuyla ilgili seminer verdi.
2010 dan beri Boğaziçi Üniversitesi ‘nde “Sinema’da mitolojik yapı ve hikaye anlatımı “ve “ Yaratıcı Senaryo “ diye iki ders veriyor.
Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde ve “ fere-lance” olarak, özel kuruluşlar, şirketler için lise çağındaki gençlerden kırk yaş üstü öğrencilere ve şirket çalışanlarına kadar fark segmentlerden insanlara hem eğitici, geliştirici hem de eğlendirici eğitimler hazırlayıp sunuyor.

 

Gülbahar Kurtuluş

1989 yılında Bulgaristan’ın Haskova (Hasköy) şehrinden göç eden bir ailenin ferdi olarak İzmir’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 2013 Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2013 ve 2016 yılları arasında Bornova Belediyesi’nin Dış İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler ve Spor Müdürlüklerinde görev aldı. 2014 yılında Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türk Tarihi anabilim dalında yüksek lisans öğrenimine başladı. 2017 yılında ‘1989 Bulgaristan Göçü: Bornova Örneğinde Sözlü Tarih Çalışması’ adlı yüksek lisans tezini bitirdi. Aynı yıl Türk Tarihi Anabilim dalında doktora çalışmalarına başladı. 2018-2019 yılları arasında Bulgaristan’ın Sofya kentinde bulunan Yeni Bulgaristan Üniversitesi (New Bulgarian University) Siyasi Bilimler Bölümünde eğitim gördü. 2019 yılında “Bulgaristan Türklerinin Göç Hikâyeleri” adlı kitabını yayınlandı. Doktora çalışmalarını halen Bulgaristan’da ve İzmir’de sürdürmektedir.

 

 

Ceren Özcan

1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2005-2013 yılları arasında ODTÜ Oyuncuları’nın tiyatro çalışmalarına oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak katıldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’ndeki yüksek lisans öğrenimini, 2014 yılında tamamladı. Yüksek lisans tez çalışması, 2018 yılında Mitos-Boyut tarafından “Çağdaş Tiyatroda Anlatı: Tiyatrotem Üzerine Bir İnceleme” adıyla yayınlandı.

Halen Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde doktora öğrenimini sürdürmekte, bunun yanı sıra oyunculuk, çevirmenlik ve eğitmenlik yapmaktadır.

 

 

Bahar Çuhadar

Gazeteci ve tiyatro eleştirmeni. 1980 yılında Eskişehir’de doğdu. Öğretmen anne-subay babanın ilk çocuğu olarak çocukluk ve ilk gençlik dönemi Türkiye’nin farklı şehirlerinde geçti. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Ulu