Exploratıon/ Arayış 
(JENS WIENAND)/ Arayış 

PERŞEMBE

10:00/13:00

Eğer bu gerçekse, başka neler gerçek? 
Nasıl doğrudan olay örgüsüne girmeksizin dünyalar yaratabiliyor ve üzerine eklediğimiz ayrıntılar aracılığıyla onların farklı yönlerini izleyenlere gösterebiliyoruz?  İnsanlar olarak bu dünyaların içinde nasıl hissediyor, nasıl davranıyoruz?
Tiyatroya biraz daha eğlence katarsak ne olur? Hakikat ve çılgınlık genellikle el ele yürür: Gelin kendi deneyimlerimizin nasıl alternatif gerçekliklere birer kapı açabileceğini keşfedelim.

If this is true - what else is true.
How can we create worlds and show different aspects of them by adding details - without going straight into plot?  How do we as humans feel and behave in this worlds?
What if we put a little more fun in theater? The truth and the craziness often go hand and hand: Let us explore how our own experience can be a portal to alternate realities.

Modern Lazzı / Modern Lazziler
(ANDREW HEFFLER)/ Modern Lazziler

PERŞEMBE

13:30/16:30

COMMEDIA DEL’ARTE

 

Atölye Commedia del’arte geleneğine odaklanarak, muhteşem komedi yapıları üzerinden taze yaklaşımlar arayışına giriyor. Yıllar içinde zamanlama, sorun çözme, karakter yalınlığı ve tanıklık gibi yan etkilere sahip olan, defalarca doğaçlanabilecek birtakım sahne fikirleri derledim. Atölyede, kendi yeni klasiklerimizi yaratıp yaratamayacağımızı da anlamamızı sağlayacak olan kendi/yeni lazzilerimizi keşfedebilmek için, bu fikirlerin arasında bir yolculuğa çıkacak ve takım halinde yaratım egzersizleri yapacağız.

 

Looking at the Commedia del'arte tradition and finding fresh permutations on the great comedic constructs. Over the years I have collected a bevy of scene conceits that can be improvised over and over with a side effect of building skills of timing, problem solving, character clarity and witness work. This course will take a journey through these conceits and do team creation exercises to discover the groups own/new lazzis will also be used to see if we find our own new classic.